Wykorzystywane technologie

 

1. Elektrodrążenie drutowe wEDM (Wire Electrical Discharge Machining):
Zastosowanie elektroerozyjnego cięcia drutowego w produkcji mechanicznej jest coraz bardziej rozpowszechnione. Wykorzystywane jest przy produkcji wykrojników, tłoczników, form wtryskowych i innych elementów inżynierii mechanicznej. Stosowane jest głównie w obróbce materiałów trudno skrawalnych.
Proces elektrodrążenia jest obróbką ubytkową polegającą na kontrolowanym wyładowaniu elektrycznym pomiędzy elektrodą drutową, a obrabianym materiałem w cieczy dielektrycznej. Pod wpływem wysokiej temperatury kilkudziesięciu tysięcy stopni Celcjusza i pola elektrycznego materiał obrabiany ulega erozji i wytopieniu. 

Ciecz dielektryczna wykorzystywana jest do kontrolowanego ???

Elektroda drutowa posiada średnicę od 0,02mm do 0,33mm i jest wykonana z mosiądzu lub powlekanej miedzi (rzadziej z molibdenu lub wolframu). Siła naciągu jaką elektroda musi posiadać, aby proces elektrodrążenia przebiegał prawidłowo wynosi od 5 do 20N. Materiały, które mogą być poddane drążeniu muszą posiadać zdolność przewodzenia prądu. Najczęściej jest to stal (zazwyczaj hartowana), miedź i jej stopy, węgliki spiekane, aluminium, tytan itp. W wyniku elektrodrążenia drutowego powstaje szczelina w wycinanym materiale. Szczelina jest o kilka setnych części milimetra większa od średnicy drutu. W celu uzyskania powierzchni o żądanej chropowatości należy wykonać pierwsze cięcie zgrubne, następnie wykańczanie i wygładzanie. Ilość przejść wykańczających i wygłądzających uzależniona jest od chropowatości powierzchni jaka ma być uzyskana. Poprzez zastosowanie specjalnego oprogramowania możliwe jest nadanie dowolnego kształtu wydrążonej szczelinie. Zazwyczaj wystarczają do cięcia dane zapisane w formacie dxf. Proces elektrodrążenia drutowego umożliwia obróbkę detali wysokich na kilkadziesiąt milimetrów, z materiałów o twardości powyżej 60HRC. Detale te mogą być o skomplikowanych kształtach, które składają się z bardzo małych promieni wewnętrznych lub średnic o wymiarze kilkunastu setnych milimetra.

 

2. Frezowanie CNC (Computer Numerical Control): Frezowanie to rodzaj obróbki ubytkowej

 

3. Elektrodrążenie otworów EDM (Electrical Discharge Machining):

Elektrodrążenie otworów EDM jest obróbką ubytkową polegającą na erozji elektrycznej pomiędzy elektrodą a materiałem obrabianym.

 

NAPISZ

DO NAS

 

 

 

EMAIL

tools@newtec.pl

 

TELEFONY

+48 603 37 35 99

+48 501 35 50 50